Our Governors

Name                       Type                                Term Of Office End Date

Mrs M Witts              Chair                                     29.07.2022
Mrs C Bell                 Vice Chair                             11.06.2023
Mr P Keeling            Co-opted                               29.07.2022
Mr A Kershaw          Co-opted                              30.01.2022
Mrs N Carpenter     Co-opted                              29.07.2022
Mr R Winfield           Foundation                         31.08.2020
Mrs S Prichard         Foundation                         31.08.2020
Mrs A Craven           Foundation                         30.04.2023
Mrs l Malone            Pre-School                          01.09.2020
Mrs D Farmer           Staff                                     01.09.2020
Mr W Clowes            Parent                                 30.01.2023
Mrs S Harris             Parent                                 30.01.2023
Miss K Sweet           Acting Headteacher